2019-12-01
Niedziela, 29 marzec 2020, 88 dzień roku, wschód: 05:19, zachód: 18:04
Znajdujesz się: Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się

7 czerwca 2020 roku o godz. 10:00

 

Osobą odpowiedzialną w parafii za przygotowanie dzieci jest Pan Tadeusz Wlazło – tel. 505 076 162

 

SAKRAMENT EUCHARYSTII

 

Najświętsza Eucharystia dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana.
Zbawiciel nasz podczas Ostatniej Wieczerzy, tej nocy, kiedy został wydany, ustanowił eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi swojej, aby w niej na całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak umiłowanej Oblubienicy – Kościołowi powierzyć pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania: sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, ucztę paschalną, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały”. (Katechizm Kościoła Katolickiego, Pallottinum 1944, s. 319)

Pierwsza Komunia Święta
Formacja dzieci mających przyjąć I Komunię św. dokonuje się oprócz szkoły również w parafii – przez spotkania formacyjne i liturgiczne (szczegółowe informacje na temat miejsca i czasu tych spotkań dostępne w ogłoszeniach parafialnych).

Rodzice dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej powinni dostarczyć do katechety świadectwo chrztu świętego, w sytuacji, gdy dziecko było ochrzczone poza parafią Chrystusa Króla w Szczytnie.

 

29.09.2019

Dziś, na Mszy św. o godz. 12:00, rodzice zgłosili swoje dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i złożyli deklaracje. Dzieci otrzymały błogosławieństwo na czas przygotowania.

Życzymy gorliwości i wytrwałości w podjętych zobowiązaniach.

 

DEKLARACJA RODZICÓW

 

Zapoznaliśmy się z wymaganiami, jakie Kościół i parafia stawia dzieciom i ich rodzicom. Czujemy się odpowiedzialni za wychowanie religijne naszego dziecka i pragniemy, aby dobrze zostało przygotowane do spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

Dlatego zobowiązujemy się do wypełnienia następujących warunków:

  • w każdą niedzielę uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy Świętej;
  • pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu;
  • systematycznie brać udział w spotkaniach rodziców;
  • w miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych;
  • wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia;
  • współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

 

1.10.2019

Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Dzieci uczestniczą w nabożeństwach w piątki o godz. 16:30.

 

13.10.2019

Dzieci z klas I-III, od dziś będą otrzymywać „Ziarno”, czyli karteczki potwierdzające udział we Mszy św.

 

24.11.2019

W niedzielę /pierwsza niedziela grudnia/,  po Mszy św. o godz. 12:00, spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

 

8.03.2020

W najbliższą niedzielę 15 marca,  po Mszy św. o godz. 12:00, spotkanie z rodzicami. Tematem będzie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych i omówienie spraw związanych z wprowadzeniem nowych strojów komunijnych.

UWAGA

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym spotkanie zostaje zawieszone do odwołania!Ostatnia modyfikacja: 2020-03-14

 

 

 

Losowy cytat:

    „Gdy patrzę na twe niebo, dzieło Twoich palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym – syn człowieczy, że się nim zajmujesz?”


/Ps 8,3-4/