2019-02-07
Sobota, 23 marzec 2019, 81 dzień roku, wschód: 05:35, zachód: 17:52
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Wielkiego Postu – 17.III.2019 r.

 

Krzyż Jezusa to najwyższy wyraz Bożej miłości do nas. Aby poznać sens Jezusowego i naszego krzyża, który – zgodnie z Jego wolą – trzeba podejmować każdego dnia i iść z nim ku pełni życia, trzeba najpierw stanąć na Górze Przemienienia, gdzie Chrystus objawiając swoje prawdziwe Oblicze pragnie obudzić naszą wiarę i ufność w siłę Miłości.

 

1. Druga niedziela Wielkiego Postu jest w Polsce dniem misyjnej akcji pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Dzięki naszemu wsparciu duchowemu i ofiarności polscy misjonarze głoszą Ewangelię o zbawieniu na wszystkich kontynentach. Budują kościoły, kaplice i sale katechetyczne, w których rozbrzmiewa słowo Boże i modlitwa. Formują katechistów, prowadzą szkoły, bursy, świetlice dla dzieci. Prowadzą liczne ośrodki zdrowia i szpitale, karmią głodnych, leczą chorych, podtrzymują na duchu tych, którzy cierpią z powodu nędzy i wykluczenia społecznego.
Dziś we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny organizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby 2004 polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w 99 krajach świata.

 

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy.

 

3. W niedziele Wielkiego Postu zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 do 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali, z rozważaniem pasyjnym, o godz. 16:30.

 

4. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30, starszych na 17:00. Po nabożeństwach Msza święta .

 

5. Trwa kurs przedmałżeński. Konferencje w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00, w domu katechetycznym Parafii Wniebowzięcia NMP, przy ul. Konopnickiej.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” drugi odcinek wielkopostnej Drogi krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. Jest „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”.

 

7. Nasz parafianin Dawid, uczeń 5 klasy szkoły podstawowej, od kilku miesięcy walczy z bardzo poważną chorobą, zagrażającą jego życiu. Potrzebuje wsparcia modlitewnego i materialnego. Dzięki życzliwości dobrych i wrażliwych ludzi, za tydzień, w niedzielę 24 marca, w MDK o godz. 15:00, odbędzie się charytatywny koncert, połączony z kiermaszem rękodzieła na rzecz Dawida. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym szlachetnym dziele.Ostatnia modyfikacja: 2019-03-16

 

 

 

 • Nikola
  Romanyshyn
  2019-03-10
 • Adam
  Siemieniuk
  2019-03-10
 • Monika Agata
  Surma
  wolna
 • 2019-03-02
 • Piotr Andrzej
  Gołębiewski
  kawaler
 • Artur
  Świerczewski
  2019-03-15
Losowy cytat:

  „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna”


/Iz 1,18/