2019-12-01
Niedziela, 29 marzec 2020, 88 dzień roku, wschód: 05:19, zachód: 18:04
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03. 2020 r.

 

Poznać Pana i doświadczyć Jego zbawczej bliskości – to pragnienie zapisane w naszych sercach. Jezus odpowiadając na to pragnienie, wskazuje nam drogę – wiodącą przez śmierć do Życia. To trudny do pojęcia paradoks Ewangelii. Trzeba najpierw „umrzeć” dla tego świata, aby narodzić się prawdziwie dla Boga.

 

1. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt. „Pytania Boga do człowieka???” na TVP3 Olsztyn będą emitowane w dniach 29.03 – 01.04.2020 r. (niedziela-środa) o godz. 19.oo. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. kan. dr Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum” w Olsztynie.

 

2. Z powodu ograniczenia do 11 kwietnia liczby uczestników nabożeństw do 5 osób, w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej. O godz. 17:00 okazja do osobistej, adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której można będzie indywidualnie odprawić Drogę Krzyżową. O godz. 17:30 Msza św.
Spowiedź św. codziennie, przed i w czasie nabożeństw.

 

3. Najbliższa niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Na nabożeństwo przychodzimy z palmami wielkanocnymi.

4. W Niedzielę Palmową, w ubiegłych latach, szliśmy z krzyżem ulicami naszego miasta odprawiając Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku nabożeństwo nie odbędzie się.

 

5. W niedziele Wielkiego Postu możemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie od godz. 15:00 do 17:00. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o 16:30.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. Można je przekazywać przelewem bankowym na konto parafii w Banku Spółdzielczym. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Budowa”.

 

7. Zapowiedzi przedślubne:

 

Arkadiusz Żarnoch, kawaler, zam. Leśny Dwór
Julia Parzych, panna, zam. Szczytno, parafia św. Stanisława Kostki

 

Krzysztof Charkiewicz, kawaler, zam. Szczytno, ul. Chopina
Aleksandra Pieczywok, panna, z parafii św. Józefa w Ruszkowie

 

O przeszkodach między wymienionymi osobami należy powiadomić księdza proboszcza.Ostatnia modyfikacja: 2020-03-28

 

 

 

Losowy cytat:

    „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”


/Mt 11, 28/