2019-12-01
Niedziela, 20 wrzesień 2020, 263 dzień roku, wschód: 05:25, zachód: 17:35
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 Niedziela Zwykła – 20.09.2020

 

Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! [Iz 55, 6]

 

 

 1. 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła – patrona celników i Krajowej Administracji Skarbowej; w środę – św. Ojca Pio – zakonnika, kapłana, stygmatyka, w sobotę – św. Kosmę i Damiana – patronów lekarzy i męczenników.

 

 1. 2. W niedzielę, za tydzień, uczniowie SP3 z klas VIII i z klas III, którzy chcą przystąpić w naszym kościele do sakramentu bierzmowania i I Komunii św. będą mogli odebrać deklarację kandydata. Trzeba będzie ją złożyć w pierwszą niedzielę października. Za tydzień też spotkanie organizacyjne (rodzice + młodzież) po Mszy św. o godz. 12:00.

 

 1. 3. Zbiórki dla ministrantów: Wtorki o 17:00 Msza św. a po niej zbiórka. Rodzice uczniów od klasy III wzwyż mogą zgłaszać kandydatów u ks. Szymona. Do wspólnoty ministranckiej dołączyć mogą także starsi chłopcy (VI, VII klasa).

 

 1. 4. Czytajmy prasę katolicką. Dziś nowy, jak zwykle bardzo ciekawy, numer „Gościa Niedzielnego”, między innymi o sile oddziaływania mediów społecznościowych, o tak zwanej śmierci klinicznej i jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus i czy musimy to wiedzieć?.

 

 1. 5. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę naszej świątyni parafialnej. Koperty wpłat wyłożone są pod chórem.

 

 1. 6. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.

 

 1. 7. Dziękujemy za intencje mszalne. Za to, że zamawiając Mszę, pamiętacie nie tylko o zmarłych, ale i o innych okazjach naszego życia religijnego i rodzinnego. Równocześnie prosimy, o zamawianie ich wcześniej, z należytym wyprzedzeniem.

 

 1. 8. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. 9. Do wieczności odszedł od nas śp. Henryk Ostrowski z ul. Tuwima. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


Ostatnia modyfikacja: 2020-09-19

 

 

 

 • Henryk
  Ostrowski
  2020-09-16
Losowy cytat:

  „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna”


/Iz 1,18/