2023-12-19
Sobota, 25 maj 2024, 145 dzień roku, wschód: 03:27, zachód: 19:42
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.V.2024 r.

 

W Wieczerniku narodził się Kościół, który mocą Ducha Świętego głosi wszystkim narodom Dobrą Nowinę o zbawieniu. Niech Duch Święty sprawi, abyśmy tak, jak Apostołowie nie przestawali ukazywać światu wielkich dzieł Bożej miłości.

 

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. We wtorek i czwartek, po wieczornej Mszy św. próby dzieci przed I Komunią świętą.

 

3. W czwartek, 23 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa – o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to dzień I Komunii świętej dzieci z klas III. Uroczystość odbędzie się o godz.10:00.
Wyjątkowo w tym dniu Mszę św. z godz. 12:00 przesuwamy na godz. 13:00.

 

5. W sobotę, o godz. 14:00, nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci i ich rodzin.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę naszej świątyni parafialnej.

 

7. W środę, od godz. 16:00, potrzebna będzie pomoc panów z łopatami do rozsypania kamienia na opasce wokół kościoła /30 ton kamienia/.

 

8. W sobotę nasze miasto nawiedzą relikwie bł. rodziny Ulmów. Uroczystości o godz. 17:00 w kościele Krzyża Świętego, z udziałem Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego.

 

9. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz świętych Patronów.Ostatnia modyfikacja: 2024-05-24

 

Losowy cytat:

    „Zmiłuj się nade mną, Boże w swojej łaskawości, w ogromnie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego!”


/Ps 51,3-4/