2020-11-30
Wtorek, 20 kwiecień 2021, 109 dzień roku, wschód: 04:29, zachód: 18:43
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna – 18.IV. 2021 r.

 

1. Trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest jako dzień biblijny, rozpoczynający XIII Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zadbajmy, by na naszym stole pojawiała się jak najczęściej księga Pisma Świętego. W niej zawarte jest Słowo życia. Przyjmujmy je i umacniajmy się nim codzienne jak Bożym Chlebem.

 

2. Aby umożliwić uczestnictwo w Mszy niedzielnej większej liczbie wiernych wieczorna Msza sobotnia (o 17:00) jest odprawiana jako Msza niedzielna. Kościół uczy, że obowiązek niedzielny ze słusznych powodów można wypełnić w sobotę wieczorem. Nie jest to nowy wymysł – w starożytności nowy dzień liczono od zachodu słońca. Również wigilie Wielkanocy i Bożego Narodzenia obchodzimy uroczyście jak samo święto, chociaż są w poprzedzający je wieczór.

 

3. Po sobotniej Mszy wieczornej, czyli po 17:45 odprawiamy DROGĘ ŚWIATŁA. To nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej – ma 14 stacji, w których rozważamy wydarzenia od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego. Na nabożeństwo przychodzimy ze świecami.

 

4. Od przyszłej niedzieli chcemy rozpocząć odwiedziny duszpasterskie, z modlitwą i błogosławieństwem domu u rodzin, które sobie tego życzą. Dlatego kilka dni wcześniej ministranci przejdą i zbiorą informację, ile rodzin na danej ulicy chciałoby przyjąć kapłana.

 

5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Sebastian Tubis, kawaler i Ewelina Matlęga, panna, oboje z naszej parafii.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery.

 

8. SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ŻYCZYMY ZDROWIA, RADOŚCI, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ORAZ OPIEKI MARYI I ŚWIĘTYCH PATRONÓW.Ostatnia modyfikacja: 2021-04-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Teresa
    Gołaszewska
    2021-04-02
Losowy cytat:

    „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”


/Mt 11, 28/