2019-02-07
Niedziela, 21 lipiec 2019, 201 dzień roku, wschód: 03:42, zachód: 19:45
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła 21.07.2019

 

Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza wyraźnie ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka.

 

1. W piątek, wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Jest to okazja do wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom, babciom i emerytom. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. O tych, którzy są jeszcze wśród nas i jakże często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy odeszli do Pana.

 

2. Porządek wakacyjny:

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE – O GODZINIE – 8.00, 10.00 i 17.00.

 

3. W tym tygodniu patronują nam:
• 22 VII – św. Maria Magdalena. Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
• 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
• 25 VII – św. Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;

 

4. We wtorek, wspominamy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku. Jest patronem kierowców i podróżujących, orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach; Poświęcenie pojazdów odbędzie się na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, w niedzielę 28 lipca, po każdej Mszy św. Auta można parkować na placu przed kościołem.

 

5. Zbliża się termin pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Osoby, pragnące wziąć udział w pielgrzymce, zobowiązane są zapisać się na listę pielgrzyma. Zapisy w parafii św. Krzyża. Duchowi pielgrzymi mogą w zakrystii składać intencje pielgrzymkowe.

 

6. Zapowiedzi przedślubne:
Dawid Brzostek, kawaler, zam. Leśny Dwór
Lidia Rogowska, panna, zam. Gradzanowo
Kto by wiedział o przeszkodach między wyżej wymienionymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza.

 

7. Bóg zapłać tym rodzinom, które swoim ofiarnym sercem pomagają gromadzić fundusze na budowę parafialnej świątyni.

 

8. Witamy wszystkich gości spędzających urlop w naszym mieście i życzymy miłego pobytu.

 

9. Wakacje, to czas dawania świadectwa o naszej wierze. Pamiętajmy o obowiązkach chrześcijańskich: codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.Ostatnia modyfikacja: 2019-07-20

 

 

 

Losowy cytat:

    „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”


/Mt 11, 28/