2019-12-01
Środa, 3 czerwiec 2020, 154 dzień roku, wschód: 03:18, zachód: 19:53
Znajdujesz się: Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.V. 2020 r.

 

W Wieczerniku narodził się Kościół, który mocą Ducha Świętego głosi wszystkim narodom Dobrą Nowinę o zbawieniu. Niech Duch Święty sprawi, abyśmy tak, jak Apostołowie nie przestawali ukazywać światu wielkich dzieł Bożej miłości.

 

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. W czwartek, 4 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też pięciu neoprezbiterów naszej diecezji, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie.

 

3. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy o  godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Obecność wszystkich jest obowiązkowa. Prosimy, by razem z kandydatem był obecny chociaż jeden z rodziców. Uroczystość bierzmowania młodzieży klas ósmych odbędzie się 19 czerwca (piątek) o godz. 16:00. Sakramentu udzieli Ks. Bp Janusz Ostrowski.

 

4. Od dziś przestaje obowiązywać limit osób uczestniczących w nabożeństwach. Nadal zalecane jest zakrywanie ust i nosa w czasie pobytu w kościele i zachowanie bezpiecznej odległości. Zapraszamy, do udziału we Mszach w dni powszednie. Oprawiamy je o godz. 8:00 i 17:00, w czasie których również można odbyć spowiedź i przyjąć Komunię Świętą.

 

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź od 16:30.

 

6. We wtorek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Krąg Biblijny. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę naszej świątyni parafialnej.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy „Gość Niedzielny”.

 

10. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz świętych Patronów.Ostatnia modyfikacja: 2020-05-30

 

 

 

Losowy cytat:

    „Zmiłuj się nade mną, Boże w swojej łaskawości, w ogromnie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego!”


/Ps 51,3-4/