2019-02-07
Niedziela, 21 kwiecień 2019, 110 dzień roku, wschód: 04:28, zachód: 18:44
Znajdujesz się: PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ  21 – 28 października 2018 r.

 

Koszt 3390 zł. + 100 $. Ilość miejsc ograniczona.

 

TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR – BETANIA – JERYCHO – DOLINA JORDANU – BETLEJEM –  JEROZOLIMA – EIN KAREM – MORZE MARTWE

 

DZIEŃ  1         TEL AVIV  – GÓRA TABOR

Zbiórka uczestników przed Parafią, transfer komfortowym autokarem na lotnisko Gdańsk, odprawa biletowo – bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Tel Aviwu o godz. 06.00.Przylot do Tel Avivu o godz. 11.20, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, następnie przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Msza św. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazaret na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  2         TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw.Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3          NAZARET–– KANA GALILEJSKA – HAJFA

Śniadanie, po którym udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana.Przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów. Krótki pobyt na plaży w Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich.Przejazd do hotelu w Betlejem.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

DZIEŃ  4         EIN KAREM – POLE PASTERZY –  MORZE MARTWE

Śniadanie. Następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny.  Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 5          JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 6          JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób.  Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 7          JERYCHO –KASR AL-JAHUD – TEL AVIV

Śniadanie, po którym udamy się do Jerycho –  staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasral-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzieśw. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa.

Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 18.30 i wylot powrotny o godz. 21.30.

 

DZIEŃ 8          POWRÓT

Przylot na lotnisko Gdańsk o godz. 01.15, transfer komfortowym autokarem do parafii, zakończenie pielgrzymki.

 

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Bilety wstępów, rejs po Jeziorze Genezaret, wjazd na Górę Tabor, wstęp na plażę nad Morzem Martwym, opłata za zestawy słuchawkowe itp.
 • Transfery Parafia – Lotnisko Gdańsk – Parafia
 • Opiekę pilota – biblisty
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,  NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

 

Wpłaty:

I rata – 500 zł. płatna do 15 kwietnia

II rata – 1000 zł. płatna do 30 maja

III rata – 1890 zł. płatna do 15 wrześniaOstatnia modyfikacja: 2018-03-21

 

 

 

 • Ignacy
  Świderek
  2019-04-07
 • Monika Agata
  Surma
  wolna
 • 2019-03-02
 • Piotr Andrzej
  Gołębiewski
  kawaler
 • Stanisław
  Jędrzejczyk
  2019-04-05
 • Marianna
  Chorążewicz
  2019-04-06
Losowy cytat:

  „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”


/J 13,34/