2023-12-19
Sobota, 25 maj 2024, 145 dzień roku, wschód: 03:27, zachód: 19:42
Znajdujesz się: „Okno życia” w Hospicjum Caritas w Olsztynie

Nowe „okno życia” poświęcił bp Janusz Ostrowski.

     To „okno życia” jest pomocą dla matek w trudnej sytuacji i dowodem na to, że zawsze jest wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Czasem mama znajduje się w takiej życiowej sytuacji, że jest zmuszona do radykalnych posunięć. Są jednak ludzie, którzy dziecko – bogactwo i dar od Boga – przyjmą i zapewnią mu godne warunki do rozwoju. „Okno życia” jest wyrazem troski o drugiego człowieka, o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

     W hospicjum sprawowana jest całodobowa opieka nad chorymi dziećmi, co wiąże się z tym, iż przez całą dobę są tu obecni medycy. – Profesjonalny personel, który jest w stanie zapewnić, aby pozostawione dziecko od początku zostało otoczone odpowiednią opieką.

     Kiedy dziecko trafi do „okna życia”, sprawdzane są podstawowe czynności życiowe: saturacja, oddech, tętno. Następnie pielęgniarka dzwoni do zespołu pogotowia ratunkowego. Do momentu przyjazdu ekipy medycznej dziecko pozostaje pod opieką pracowników hospicjum.

     Pozostawienie dziecka w „oknie życia” nie pociąga za sobą odpowiedzialności prawnej.

 

     „Okno życia” znajduje się w budynku stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Olsztynie przy ul. Kromera 5-7.Ostatnia modyfikacja: 2023-07-08

 

Losowy cytat:

    „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna”


/Iz 1,18/