2018-04-01
Poniedziałek, 10 grudzień 2018, 343 dzień roku, wschód: 07:47, zachód: 15:14
Znajdujesz się: MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

 KOMUNIKAT W SPRAWIE MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY
ARCYBISKUPA WOJCIECHA ZIEMBY METROPOLITY WARMIŃSKIEGO
      

  

           W Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku dnia 31 maja w Olsztynie, Ostródzie i Szczytnie, dnia 28 maja w Nidzicy i dnia 7 czerwca w Mrągowie wyjdą na ulice obrońcy życia oraz promotorzy małżeństwa i rodziny. W tym czasie w naszym województwie trwają XVII Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem ?Rodzina drogowskazem życia?. Archidiecezja Warmińska pragnie włączyć się w tę ważną inicjatywę na rzecz Rodziny i Życia podjętą w Kościele Powszechnym przez Stolicę Apostolską, a w naszym regionie przez władze kościelne, państwowe i samorządowe. Ten marsz to przede wszystkim święto rodzin. Stanowi okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość bycia rodziną, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, a więc tworzymy niejako wspólnotę rodzin. Będziemy maszerować również dlatego, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na kondycję rodziny w dobie kryzysu moralnego i ekonomicznego w naszym kraju. Stąd hasłem tegorocznego marszu w Polsce jest: ?Rodzina drogowskazem życia?. Państwo i jego struktury składają się z naszych rodzin. Nie ma silnego państwa bez mocnych moralnie i ekonomicznie. Wychodzimy na ulice miast naszej Archidiecezji również po to, by upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić ? dzieci nienarodzonych. Państwo powinno chronić każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

          Przygotowaniem do marszu będzie Msza Święta w bazylice współkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.00 w intencji zagrożonego życia ludzkiego i rodzin żyjących na terenie Archidiecezji Warmińskiej, szczególnie tych, które cierpią i zmagają się z trudami i problemami życia. Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się  po Mszy świętej, ok. godz. 12.30, a następnie przejdzie ulicami Olsztyna,  w kierunku Parku Centralnego, gdzie odbędzie się wspólna zabawa na pikniku zorganizowanym przez różne instytucje.

        Na tę rodzinną manifestację życia, miłości, radości i pokoju  serdecznie zapraszam wszystkich Archidiecezjan, a szczególnie ruchy katolickie, wspólnoty i oczywiście rodziny, rodziców i dzieci. Wszystkim organizatorom i uczestnikom marszu udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

                                Arcybiskup Wojciech Ziemba

                                 METROPOLITA WARMIŃSKIOstatnia modyfikacja: 2015-05-13

 

 • Antoni
  Ruszczyk
  2018-11-03
 • Michał
  Jaros
  2018-12-02
Losowy cytat:

  „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna”


/Iz 1,18/