2019-02-07
Niedziela, 21 kwiecień 2019, 110 dzień roku, wschód: 04:28, zachód: 18:44
Znajdujesz się: LIST DO PARAFIAN

   Drodzy Parafianie 

            Kolejny rok  już za nami. Przeżywaliśmy go razem z Maryją, która 100 lat temu ukazała się dzieciom w Fatimie. Dla nas, mieszkańców diecezji warmińskiej był to rok wyjątkowy, bo obchodziliśmy dwa uroczyste wydarzenia: 140-tą rocznicę objawień gietrzwałdzkich i 50-cio lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Był to też kolejny rok  walki  o zbawienie  nasze i naszych bliskich. Rok szansy  danej nam  przez Boga.  Nie był on łatwy, ponieważ nasza wiara, wierność Bogu  i Jego  miłości  były  i nadal są  wystawiane  na próbę,  szczególnie  poprzez różnego rodzaju  ideologie wkradające się do naszej Ojczyzny, do naszych rodzin i naszych umysłów, całkowicie  sprzeczne  z chrześcijańską wizją świata i duchem Ewangelii Chrystusowej.

            Gdy wokół nas mnożą się niepokoje, bardzo potrzebna jest niezachwiana wiara w to, że ponad tym wszystkim jest Bóg – miłujący i łaskawy, który posyła nam na ten świat swego Syna jako Zbawiciela. Nie lękajmy się przeciwstawiać różnym, sprzecznym nie tylko ze zdrową logiką, ideologiom. Żyjmy Dekalogiem, brońmy krzyża, świętości życia i rodziny. Wiele rodzin boryka się dziś z problemami rozłąki, kryzysu czy nawet rozpadu. Niech Święta Rodzina zawsze będzie wzorem do naśladowania. Pomagajmy sobie nawzajem szczególnie, gdy kogoś dotknie nieszczęście.

            W podarowanym przez Boga czasie, minionym roku 2017, wiele wydarzeń  trudnych i radosnych dokonało się w naszym życiu. Zostało ochrzczonych 56 dzieci, 13 par zawarło sakrament małżeństwa, a zmarło 33 parafian. Do I Komunii przystąpiło prawie 70-cioro dzieci a sakrament bierzmowania, z rąk Księdza Abpa Edmunda Piszcza przyjęło 40 osób. Mamy zatem za co dziękować: Panu Bogu – za wszystkie otrzymane łaski, ludziom – za otwartość serca i dobroć. Prosimy o życie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.

 

Moi Drodzy

            Dzięki Waszej wierze, ofiarności, życzliwości udało się wykonać bardzo dużo prac wykończeniowych, upiększających kościół. Można powiedzieć, że wszystko to, co zaplanowaliśmy na rok 2017, a więc: położenie instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, tynkowanie wnętrza kościoła /2500 m2/ i wykonanie posadzek /1000 m2/ oraz ogrzewania podłogowego zostało szczęśliwie ukończone. Spełniła się też moja obietnica, jaką dałem rok temu, że pasterkę odprawimy w nowym kościele. Widok tylu parafian, którzy przyszli, by oddać hołd Jezusowi i wspólnie przeżywać Eucharystię w nowym budynku kościoła był dla mnie ogromnym i wzruszającym przeżyciem. Bogu niech będą dzięki za to wszystko.

            Przy tej okazji pragnę i Wam, moi Drodzy, serdecznie podziękować!  Dziękuję  rodzinom  naszej parafii, które  przez udział w każdej niedzielnej Mszy świętej pamiętają, że Bóg powinien być na pierwszym miejscu. Dziękuję księdzu Wojciechowi, który gorliwie służy naszej społeczności parafialnej. Jestem wdzięczny Panu Andrzejowi, szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii św. za Jego świadectwo wiary, troskę o świątynię i posługę przy ołtarzu. Dziękuję służbie kościelnej: Pani Iwonie – naszej organistce, grupom modlitewnym, lektorom i ministrantom oraz  scholi parafialnej. Moje słowa podziękowania kieruję też do Pań, które troszczą się o czystość naszej kaplicy. Niech Pan Bóg, za okazane dobro, stokrotnie wynagrodzi.

Przed nami kolejne zadania. Po świętach Wielkanocnych przeniesiemy się na stałe do naszego kościoła parafialnego. W głównym ołtarzu umieścimy Najświętszy Sakrament w tabernakulum i figurę Chrystusa Króla. W kwietniu będziemy gościć Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, który pobłogosławi naszą świątynię i odsłoni kamień węgielny, poświęcony w 1991 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II, który będzie umieszczony w ścianie kościoła. Już dziś zapraszam parafian i sympatyków naszej parafii na tę radosną uroczystość z udziałem księdza arcybiskupa. W maju natomiast, jak Pan Bóg pozwoli, uczestnicząc we Mszy świętej prymicyjnej naszego parafianina Szymona Gut, będziemy cieszyć się kolejnym kapłanem pochodzącym z naszej wspólnoty.

      Na ten rok planuję też zakup nowego nagłośnienia, otynkowanie filarów, ocieplenie stropu i ścian, wykonanie schodów wejściowych i elewacji kościoła oraz chodnika do ulicy Chopina. To ambitne plany, lecz jak pokazują nasze dotychczasowe osiągnięcia, możliwe do zrealizowania.

 

Moi Drodzy

      Podsumowując, jeszcze raz wyrażam szacunek i wdzięczność wszystkim tym, którzy są z nami, którzy świadomie tworzą naszą parafię i starają się żyć jej życiem oraz o nią się troszczą. Zwracam się do wszystkich o solidarne włączenie się w realizację podjętych zadań  na rok 2018.

      Ufam, że dzięki Łasce Bożej oraz pracy i ofiarności wielu ludzi dobrego serca będzie nam towarzyszyła radość z nowej świątyni, którą będziemy wspólnie wykańczać  i upiększać.

Niech Chrystus Król nam błogosławi !

Ks. Proboszcz MirosławOstatnia modyfikacja: 2018-01-14

 

 

 

 • Ignacy
  Świderek
  2019-04-07
 • Monika Agata
  Surma
  wolna
 • 2019-03-02
 • Piotr Andrzej
  Gołębiewski
  kawaler
 • Stanisław
  Jędrzejczyk
  2019-04-05
 • Marianna
  Chorążewicz
  2019-04-06
Losowy cytat:

  „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”


/Mt 11, 28/